Mazā modes enciklopēdija (1.lappuse)

13.07. 2012.

Vai Tev arī kādreiz ir gadījies tā, ka visnepiemērotākajā brīdī rodas samulsums modes pasaules terminos? Kāds runā par tuniku, šifonu, faltēm, lavandas sārto toni, činos biksēm utt., bet Tu sataisi to pārgudro sejas izteiksmi un novelc viszinošu “mhm”, tajā pašā laika drudžaini domājot, kā drīzāk tikt pie Google. Man arī tā mēdz gadīties. Pat ar visvienkāršākajām lietām un nosaukumiem. Nu, nav man galvā skaidra attēla par to, kas ir tunika vai kā pareizi izrunāt “Maison Martin Margiela”. Plivinot karogu ar uzrakstu “Labi = nezināt, slikti = negribēt zināt”, atveru mazās modes enciklopēdijas 1.lappusi, kurā sameklēju skaidrojumus dažiem no mulsinošajiem modes terminiem un vārdiem.

Ja gribi piedalīties šīs modes enciklopēdijas veidošanā, ieraksti šī raksta komentārā vārdus, kuru skaidrojumus gribētu uzzināt nākamajā modes vārdnīcas lappusē!

You can never be overdressed or overeducated. /Oscar Wilde/


Buklē

Buklē ir biezs, parasti adīts vai austs audums ar maziem mezgliņiem. To parasti izmanto, lai pašūtu mēteli vai biezu žaketi. Man šis audums asociējas ar vecāka gadagājuma kundzēm un Chanel, tāpēc šobrīd savā skapī no buklē auduma neko neatradu. Bet domāju, ka reiz, pēc daudziem gadiem, labprāt nēsāšu elegantu buklē žaketi.

Favim.com

Chictopia.com

Faux pas

Faux pas (izrunu labāk vienreiz dzirdēt, nekā 4-reiz izlasīt) ir pieņemto sociālo normu, etiķetes pārkāpums. Modē mēdz lietot vārdu savienojumu „Modes faux pas” – ar to būtībā tiek domāts, ka persona apģērba/aksesuāru izvēlē ir pamatīgi izgāzusies, tai savu izvēli vajadzētu nožēlot un pēc iespējas ātrāk izlabot.

Viens lielisks modes faux pas piemērs ir zeķes un sandales:

Thesun.co.uk

Skaties un mācies no Britnijas un Džastina! ;)

Styles2day.com

Ļoti interesantu modes faux pas sarakstu uzgāju Vikipēdijā (angļu valodā).

Tunika

Tunika ir pagarināta blūze vai tops. To parasti mēdz nēsāt ar legingiem vai šauriem džinsiem. Tunikas var būt dažāda auduma, stila un fasonu. Sanāk, ka, nēsājot tuniku bez biksēm, tā kļūst par kleitu, bet, zem kleitas pavelkot legingus, tā kļūst par tuniku. :) Tunika ir piemērota un izskatīsies lieliski visdažādākajiem auguma tipiem.

Stylebistro.com

Stylebistro.com

Maison Martin Margiela

Maison Martin Margiela – (izrunā šādi) ir modes nams. Martin Margiela ir 1957.gadā dzimis beļģu dizaineris. „Maison” franču valodā nozīmē ‘nams’. Martin Margiela savas karjeras sākumā ir strādājis pie Jean Paul Gaultier, bet pats savu zīmolu izveidojis 1989.gadā. Viņa modes koncepcija ir diezgan revolucionāra – tiek veidoti kliedzoši audumu un krāsu salikumi un neproporcionāli, dažkārt pat “izkropļoti” fasoni.

Vogue.com

Interesanti ir tas, ka pats Margiela ir ļoti noslēpumaina personība, kurš neļaujas fotografēties un modes skatēs noslēgumā nekad neparādās uz mēles.

Nezināmu iemeslu dēļ šobrīd Martin Margiela savā modes namā vairs nedarbojas, bet ar viņa vārdu dizaineru komanda ik sezonu rada jaunas kolekcijas.

Vogue.com

Starp citu, šajā rudenī apģērbu zīmols H&M izdos kolekciju, kas tapusi sadarbībā ar Martin Margiela modes namu. Cerams, kaut ko no tā redzēsim arī H&M veikalā Galerijā Centrs!

 Pasteļtoņi

Pasteļtoņi ir maigas, bālganas krāsas. Tie ir toņi, kurus var “uzburt”, jebkurai spilgtajai krāsai piejaucot balto.

Pasteļtoņus neiesaka nēsāt kopā ar melno krāsu, bet no baltajiem toņiem “komplektam” labāk izvēlēties ziloņkaula vai maigu krēmkrāsu. Šie toņi “uz skatuves” atstāj daudz vietas aksesuāriem – lieliem, spožiem un uzkrītošiem.

Ralph Laurent (Vogue.com)

Narciso Rodriguez (Vogue.com)

Mango.com

Haute couture

Haute couture (izrunā šādi) – tulkojumā no franču valodas nozīmē ‘augstā mode’. Šo terminu lieto, lai aprakstītu ekskluzīvu, konkrētam klientam radītu apģērbu. Haute couture apģērbs tiek izgatavots no lieliskas kvalitātes auduma, īpašu uzmanību pievēršot detaļām un rūpīgam šūšanas procesam (nereti – tikai roku darbs), līdz ar to tam parasti ir augsta cena.

Giambatista Valli (Vogue.it)

Christophe Josse (Vogue.it)

Anne Valerie Hash (Style.com)

 

Pievienoja:

Pievienot komentāru